Biežāk uzdotie jautājumi par F un FA tālākizglītību:


1. Kam ir obligāti jāapmeklē tālākizglītības pasākumi un jāiegūst tālākizglītības punkti (TP)?

No 2013. gada 1. aprīļa aptiekā strādājošiem F un FA ir saistošas F un FA profesionālās tālākizglītības prasības.

Saskaņā ar Farmācijas likumā (38.p. 2.p.) noteikto: „Farmaceits un farmaceita asistents, kurš strādā aptiekā, ceļ profesionālo kvalifikāciju, piedaloties Latvijas Farmaceitu biedrības atzītā tālākizglītības procesā”, visiem aptiekā strādājošiem farmācijas speciālistiem ir jāapmeklē profesionālās tālākizglītības pasākumi un noteiktā laika posmā jāsakrāj noteikts TP skaits.

Ja noteiktajā periodā nav izpildītas tālākizglītības procesa prasības, Jūs neesat tiesīgs strādāt aptiekā un sniegt farmaceitisko aprūpi.2. Kā iesniegt dokumentus tālākizglītības izvērtēšanai?

Farmaceitu un farmaceita asistentu tālākizglītības izvērtēšanas komisija un LFB birojs piedāvā iespēju  profesionālās kvalifikācijas tālākizglītības novērtējuma procesa ietvaros iesniegt dokumentus tikai elektroniskā veidā.

Šī iespēja attiecas uz farmaceita asistentiem un farmaceitiem, bet neattiecas uz sertificētiem farmaceitiem!

Autorizējoties savā slēgtajā sadaļā LFB vietnē www.farmaceitubiedrība.lv pie “Mani dati” atrodas “Iesniegums TI novērtējumam”, kuru atverot var iepazīties ar tālākizglītības novērtējuma procesa aprakstu, prasībām un izveidot iesniegumu, balstoties uz “Latvijas farmaceitu un farmaceita asistentu reģistrā” esošajiem datiem.