Latvijas Farmaceitu biedrība vizītē pie veselības ministra?v=1701909595

Latvijas Farmaceitu biedrība vizītē pie veselības ministra

Šī gada 13. novembrī veselības ministrs Hosams Abu Meri uz tikšanos Veselības ministrijas (turpmāk - VM) telpās bija aicinājis Latvijas Farmaceitu biedrības (turpmāk – LFB) prezidenti Daci Ķikuti. Sanāksmē piedalījās arī vairāki citi VM pārstāvji, tostarp parlamentārais sekretārs Artjoms Uršuļskis un Farmācijas departamenta direktore Inese Kaupere. Ministrs tikšanās laikā vēlējās uzklausīt LFB viedokli par nozarē šobrīd aktuālākajiem jautājumiem un lielākajiem izaicinājumiem LFB darbā, kā arī vēlējās pārrunāt nākotnes perspektīvas un sadarbības iespējas.

Sarunas laikā Dace Ķikute vērsa ministra uzmanību uz neskaidrībām un neatbildētiem jautājumiem saistībā ar e-recepšu apkalpošanu no 2024. gada janvāra, kad elektroniskās receptes veselības aprūpes speciālisti varēs izrakstīt un izsniegt tikai ar kvalificētiem elektroniskās identifikācijas līdzekļiem (eID kartēm vai eParaksts mobile). Tika pārrunāti arī jautājumi par pārrobežu e-receptes ieviešanu

Noslēdzies apmācību cikls onkoloģijas farmācijā

Sestdien, 21. oktobrī, viesnīcā "Monika" Rīgā notika trešā un noslēdzošā onkoloģijas farmācijas apmācību kursa daļa, kas tapa pēc Latvijas Farmaceitu biedrības (LFB) Onkoloģisko farmaceitu sekcijas (OFS) iniciatīvas. Kursa pamatā tika izmantoti Eiropas Onkoloģijas farmaceitu biedrības sagatavoti mācību materiāli, kas pirmo reizi tulkoti un pielāgoti Latvijas farmaceitu auditorijai. Attalināto nodarbību laikā noklausījušies lekcijas visdažādākajās aktuālās, ar onkoloģiju saistītās jomās, dalībnieki šoreiz priecājās tikties klātienē un pārrunāt attālināti apgūto materiālu.

LFB apbalvojumu padome izziņo

LFB apbalvojumu padome izziņo "Gada Farmaceits 2023" laureātus

Saskaņā ar Latvijas Farmaceitu biedrības apbalvojumu padomes nolikuma 24. punktu, LFB apbalvojumu padome publisko LFB profesionālā apbalvojuma 
"Gada Farmaceits 2023" laureātu sarakstu:

 

Artūrs Praškilēvics - farmaceits, bij. SIA "Zāles" Cēsu Centra aptiekas farmaceits, Cēsis, RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledžas Farmācijas programmas vadītājs, LFB valdes kandidāts.

Marita Strupa - farmaceite, SIA "Elixir" aptieka Evita īpašniece un vadītāja, Mērsrags.

Ginta Novika - farmaceite, SIA "Jūrmalas slimnīca" slēgta tipa aptiekas vadītāja, Jūrmala.

Jeļena Petrišina - farmaceite, AS "Sentor Farm aptiekas" Mēness aptiekas 73 vadītāja, Cēsis, LFB valdes locekle.

Kārlis Plūksna - farmaceits, SIA "Valdas aptieka" Valdas aptieka farmaceits un īpašnieks, Ugāle.

Inga Puķe - farmaceite, SIA "Alante" Tirgus aptieka aptiekas vadītāja, Tukums.

Velga Rieksta - farmaceite, SIA "Saulkrastu aptieka R.B." Saulkrastu aptieka īpašniece un vadītāja, Saulkrasti.

Jānis Osītis - farmaceits, bij. AS "Sentor Farm aptiekas" Siguldas aptieka – 1 farmaceits, Sigulda, RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledžas lektors, ZVA eksperts.

Ksenija Lukjanova - farmaceite, SIA "Dalma LJ" Eiroaptieka 50 farmaceite, Rīga.

Elma Grīnhofa - farmaceite, SIA "BENU Aptieka Latvija" BENU aptieka 48 farmaceite, Rīga.

 

"Gada farmaceits 2023" apbalvojuma pasniegšana un laureātu sveikšana notiks Latvijas Farmaceitu biedrības Gada konferences laikā
šī gada 3.novembrī. 

Plašāka informācija par apbalvotajiem kolēģiem būs pieejama Materia Medica novembra numurā.


Tālākizglītības kurss onkoloģijas farmācijā?v=1701909595

Tālākizglītības kurss onkoloģijas farmācijā

Aicinām piedalīties tālākizglītības kursā par onkoloģiju farmācijā!

Aicinām kolēģus izmantot vēl nebijušu iespēju gūt zināšanas onkoloģijas farmācijā! Pateicoties LFB Onkoloģisko farmaceitu sekcijas (OFS) iniciatīvai Latvijas Farmaceitu biedrība piedāvā Eiropas Onkoloģijas farmaceitu biedrības izstrādātu un OFS kolēģu latviešu valodā adaptētu apmācību cikla sadaļu  “Onkoloģijas farmācija”.

Apmācību kursa ilgums: trīs dienas (22,5 akadēmiskās stundas) – 07.10.2023., 14.10.2023. un 21.10.2023.

Zane Dzirkale ievēlāta asociētā profesora amatā!?v=1701909595

Zane Dzirkale ievēlāta asociētā profesora amatā!

2023. gada 1. septembrī, atklājot jauno studiju gadu, Latvijas Universitātes (LU) Lielajā aulā norisinājās tradicionālā darbinieku kopsapulce, kurā tika sveikti LU Sentāta apstiprinātie, akadēmiskajos amatos jaunievēlētie kolēģi. Viņu vidū arī farmaceite, LU Medicīnas fakultātes Farmakoloģijas katedras nu jau asociētā profesore - Dr.pharm. Zane Dzirkale.

No sirds lepojamies un Latvijas Farmaceitu biedrības vārdā apsveicam asociēto profesori Zani Dzirkali ar jaunā amata iegūšanu!

 

Neaizmirsti pārliecināties par pareiziem datiem savā slēgtajā sadaļā!?v=1701909595

Neaizmirsti pārliecināties par pareiziem datiem savā slēgtajā sadaļā!

LFB birojs atgādina, ka visu informāciju, kas par jums iekļauta Latvijas Farmaceitu un farmaceita asistentu reģistrā, iespējams apskatīt jūsu profilā LFB vietnē jeb tā sauktajā vietnes slēgtajā sadaļā. Slēgtajai sadaļai iespējams pieslēgties lapas labajā augšējā stūrī, ievadot savu reģistrācijas numuru un paroli. Ja parole aizmirsusies, vai līdz šim neesat mēģinājis pieslēgties slēgtajai sadaļai, skatiet informāciju ŠEIT.


In memoriam: prof. Santa Purviņa


Pāragri mūžībā devusies 
Rīgas Stradiņa universitātes Farmakoloģijas katedras profesore un docētāja, 
ārste psihiatre Santa Purviņa.
(27.12.1972. - 30.07.2023.)

Izsakām visdziļāko līdzjūtību ģimenei, piederīgajiem, draugiem un kolēģiem.


LFB aicina pieteikt kolēģus apbalvojumam “Gada farmaceits 2023

LFB aicina pieteikt kolēģus apbalvojumam “Gada farmaceits 2023"

Pieteikumu iesniegšana noslēgusies!

Latvijas Farmaceitu biedrība aicina farmācijas nozares darbiniekus pieteikt savus kolēģus – farmaceitus un farmaceita asistentus – LFB apbalvojumam “Gada farmaceits 2023”.

 

Informācija absolventiem?v=1701909595

Informācija absolventiem

Latvijas Farmaceitu biedrība sirsnīgi sveic visus jaunos kolēģus - diplomus nupat saņēmušos farmācijas studiju absolventus!

Tā kā pirms darba attiecību uzsākšanas aptiekā obligāti nepieciešams reģistrēties Latvijas Farmaceitu un farmaceita asistentu reģistrā, kuru uztur Latvijas Farmaceitu biedrība, lūdzam absolventus rūpīgi iepazīties ar biežāk uzdotajiem jautājumiem par reģistrācijas kārtību (šeit)

Ļoti priecāsimies arī par tiem jaunajiem speciālistiem, kas izrādīs interesi un pievienosies Latvijas Farmaceitu biedrībai kā biedri, par ko vairāk informācijas atradīsiet (šeit)

Sekmīgi noslēdzies projekts "Viedfarmaceits"!

Ar prieku un lepnumu varam paziņot, ka farmaceitu saimei ir četri savi Viedfarmaceiti:
Elma Grīnhofa, Lana Hodasēviča, Ērika Pētersone un Jekaterina Eitminaviča!

Šīs aptiekās strādājošās sertificētās farmaceites atsaucās aprīlī izteiktajam Latvijas Farmaceitu biedrības aicinājumam un projekta ietvaros sagatavoja, un, LFB Vasaras plenēra laikā 16.06.2023. Kadagā,nolasīja sagatavotās lekcijas.

 

Sveicam jaunās lektores un ceram, ka Viedfarmaceitu projekts un tā rezultāti pamudinās arī citus farmaceitus uzdrīkstēties un pie izdevības izmēģināt iespēju dalīties ar zināšanām, prasmēm un iemaņām savā - farmācijas speciālistu vidē!

Farmaceiti nevēlas būt pabērna lomā veselības aprūpē

Latvijas Farmaceitu biedrības (turpmāk – LFB) valdes pārstāvji 7. jūnijā tikās ar veselības ministri Līgu Meņģelsoni, lai runātu par farmaceitu profesionālo lomu veselības aprūpē un vērstu ministres uzmanību uz pašiem būtiskākajiem farmaceitu darbu traucējošiem faktoriem, kas atspoguļojas arī farmaceitiskās aprūpes kvalitātē, kādu saņem Latvijas iedzīvotāji.

Farmaceiti saņem Veselības ministrijas apbalvojumus

Šī gada maija sākumā veselības ministre Līga Meņģelsone svinīgā ceremonijā pasniedza Veselības ministrijas apbalvojumus, kurus piešķir izcilām sabiedrības veselības, veselības aprūpes un farmācijas nozares amatpersonām un darbiniekiem par ieguldīto darbu un nopelniem Latvijas Republikas attīstībā.

Esam gandarīti, ka ministrijas augsto novērtējumu saņēmuši arī farmaceiti - Atzinības rakstu saņēmusi farmaceite Irmīna Karacejeva, bet Pateicības rakstu saņēmis Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas “Latvijas Onkoloģijas centrs” slēgtā tipa aptiekas kolektīvs, kuru Veselības ministrijas apbalvojumam izvirzīja tieši Latvijas Farmaceitu biedrība.


Vairāk par Veselības ministrijas apbalvojumiem iespējams lasīt šeit

No sirds sveicam kolēģus!

In memoriam: prof. em. Ilze Bārene


Mūžībā devusies Rīgas Stradiņa universitātes Farmācijas fakultātes Lietišķās farmācijas katedras
emeritētā profesore Ilze Bārene
(15.02.1941.–31.05.2023.).


Izsakām visdziļāko līdzjūtību ģimenei, piederīgajiem, draugiem un kolēģiem.

MEKLĒJAM TALANTUS – SAVĒJO VIDŪ FARMĀCIJĀ!

Ja strādā farmācijas nozarē, īpaši - aptiekā, Tevi šis darbs aizrauj un sagādā prieku, kolēģi regulāri nāk pie Tevis pēc padoma vai informācijas – varbūt ir pienācis laiks jauniem izaicinājumiem – dalīties ar savām zināšanām plašākam interesentu lokam!

Kas jāņem vērā Ukrainas civiliedzīvotājiem lai varētu strādāt kā farmācijas speciālisti aptiekā Latvijā?v=1701909595

Kas jāņem vērā Ukrainas civiliedzīvotājiem lai varētu strādāt kā farmācijas speciālisti aptiekā Latvijā

Vispirms Ukrainas civiliedzīvotājam jāiegūst personu identifikācijas dokumenti Latvijā. Darba attiecības Latvijā var uzsākt, ja ir saņemta ilgtermiņa vīza ar tiesībām uz nodarbinātību bez ierobežojumiem uz laiku līdz vienam gadam. Informācija par ilgtermiņa vīzas saņemšanu pieejama PMLP vietnē:  https://www.pmlp.gov.lv/lv/informacija-ukrainas-pilsoniem 

Aicinām līdz 03.04. pieteikt dalību 23. BaltPharm Forum Jūrmalā!?v=1701909595

Aicinām līdz 03.04. pieteikt dalību 23. BaltPharm Forum Jūrmalā!

LFB aicina kolēģus uz ikgadējo Baltijas valstu farmaceitu konferenci
23rd BaltPharm Forum,
https://ej.uz/baltpharmforum2023

kas notiks 2023. gada 21.-23. aprīlī, 
Hotel Jūrmala SPA Konferenču centrā, Jūrmalā.


Tradicionālais pasākums šogad notiek pēc trīs gadu pārtraukuma Covid-19 pandēmijas dēļ un pasākuma organizēšanu uzņēmusies Latvijas Farmaceitu biedrība.

 

Tālākizglītības atskaites iesniegšana - ātri un vienkārši!?v=1701909595

Tālākizglītības atskaites iesniegšana - ātri un vienkārši!


No 2022. gada 5. aprīļa nesertificētie farmaceiti un farmaceita asistenti tiek laipni aicināti dokumentus profesionālās kvalifikācijas tālākizglītības novērtējumam iesniegt e-vidē - izmantojot savus slēgtās sadaļas datus LFB vietnē.


 

Par farmācijas speciālistu tālākizglītību 2023. gadā?v=1701909595

Par farmācijas speciālistu tālākizglītību 2023. gadā

No 2023. gada 1. janvāra farmaceitiem un farmaceita asistentiem tālākizglītības procesā ir atcelta obligātā prasība ievērot noteikto iedalījumu moduļa, modulim pielīdzināmajos un lekciju tālākizglītības punktos (TP).

Tas nozīmē - visām LFB Farmaceitu un farmaceita asistentu reģistrā (Reģistrā) reģistrētajām speciālistu grupām (farmaceita asistenti, farmaceiti, sertificētie farmaceiti) saglabājas nemainīgs kopējais obligāti iegūstamo TP skaits, bet nebūs jāievēro iepriekš noteiktā TP proporcija, ņemot vērā pasākuma formu (moduļa, modulim pielīdzinātie un lekciju TP). Aicinām izvēlēties pasākumus, kuru saturs vislabāk atbilst tieši Jums vajadzīgajām zināšanām, reizē paturot prātā, ka, piedaloties moduļa formas pasākumos, iegūto TP skaits būs lielāks!

Bezmaksas moduļa apmācības par aptiekas papildpakalpojumiem?v=1701909595

Bezmaksas moduļa apmācības par aptiekas papildpakalpojumiem

Atgādinām un aicinām izmantot iespēju pieteikties speciāli farmācijas speciālistiem veidotās Eiropas Savienības fonda bezmaksas moduļa tipa apmācībās par aptiekas papildpakalpojumu sniegšanu.

Tiek virzīti grozījumi, ka pieslēgties E-veselībai ar personisko ID karti un e-parakstu vajadzēs tikai ar 2023. gada 1. maiju

Veselības ministrija iesniegusi Ministru kabinetam noteikumu grozījumu projektu. Ja grozījumi tiks apstiprināti, tad tikai no 2023. gada 1. maija stāsies spēkā prasības,  kas paredz, ka elektronisko pakalpojumu sniegšana, tostarp pieslēgšanās E-veselības sistēmai un E-recepšu apkalpošana, varēs notikt tikai ar kvalificētiem personas elektroniskās identifikācijas līdzekļiem - eID karti (personas apliecību) un eParaksts vai eParaksts mobile.

Noteikumu grozījumu projektu skatīt šeit.


NVD skaidrojums par izmaiņām, kas skars ikvienu aptiekā strādājošu farmācijas speciālistu?v=1701909595

NVD skaidrojums par izmaiņām, kas skars ikvienu aptiekā strādājošu farmācijas speciālistu

No 2023. gada 1. janvāra spēkā stāsies izmaiņas normatīvajos aktos, kas paredz, ka elektronisko pakalpojumu sniegšana, tostarp pieslēgšanās E-veselības sistēmai un E-recepšu apkalpošana, varēs notikt tikai ar kvalificētiem personas elektroniskās identifikācijas līdzekļiem - eID karti (personas apliecību) un eParaksts vai eParaksts mobile.

Dace Bandere kļuvusi par Latvijas Zinātņu akadēmijas korespondētājlocekli?v=1701909595

Dace Bandere kļuvusi par Latvijas Zinātņu akadēmijas korespondētājlocekli

Šī gada 24. novembrī tika aizvadīta Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) rudens pilnsapulce, kurā notika arī LZA jauno locekļu vēlēšanas. Par LZA jaunajiem locekļiem ievēlēti pieci īstenie locekļi, četrpadsmit korespondētājlocekļi, seši ārzemju locekļi, kā arī viens goda loceklis.

Kā viens no jaunajiem LZA korespndētājlocekļiem šajā pilnsapulcē ievēlēta farmaceite, Latvijas Farmaceitu biedrības biedre, Rīgas Stradiņa universitātes Farmācijas fakultātes dekāne prof. Dace Bandere. 

Par LZA korespondētājlocekļiem ievēlē Latvijā kādā zinātnes nozarē autoritāti ieguvušus zinātniekus, kuri spēj kvalificēti pārstāvēt attiecīgo zinātnes nozari, ekspertēt zinātniskos darbus un savai specializācijai atbilstošos zinātniskos virzienus. Vēlot jaunos korespondētājlocekļus, notiek konkurss izsludināto zinātnes nozaru ietvaros.

Visas Latvijas Farmaceitu biedrības vārdā sveicam profesori Daci Banderi ar kļūšanu par Latvijas Zinātņu akadēmijas korespondētājlocekli!

Latvijas Antidopinga birojs aicina uz tiešsaistes semināru?v=1701909595

Latvijas Antidopinga birojs aicina uz tiešsaistes semināru

Latvijas Antidopinga birojs aicina ārstus un farmācijas speciālistus uz Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) organizētu tiešsaistes semināru "Aizliegto vielu un metožu saraksts un Terapeitiskās lietošanas atļaujas: kas jāzina veselības aprūpes profesionāļiem
(The Prohibited List and Therapeutic Use Exemptions (TUE): What medical professionals need to know).

 

 

Pasniegts Latvijas Farmaceitu biedrības profesionālais apbalvojums "Gada Farmaceits 2022"

2022. gada 11. oktobrī norisinājās Latvijas Farmaceitu biedrības Gada konference, kuras laikā tika sveikti desmit kolēģi - Gada Farmaceits 2022 laureāti! Apsveicam!

No kreisās: 2. rindā - A. Behmanis, M. Salmiņa, A. Ozoliņa, L. Ozolniece, S. Savinova, R. Karvonens;
1. rindā - V. Vēvere, S. Beitāne, E. Tetere, G. Džeriņa

Profesionālo apbalvojumu Gada Farmaceits 2022 saņēmuši:

Ilze Bārene kļuvusi par Atzinības krusta komandieri

Saskaņā ar Valsts prezidenta un Ordeņu kapitula 2022. gada 17. oktobra lēmumu 81 personai piešķirti augstākie Latvijas valsts apbalvojumi. Viņu vidū ir arī Latvijas Farmaceitu biedrības biedre, Rīgas Stradiņa universitātes emeritētā profesore Dr.pharm. Ilze Bārene, kas iecelta par Atzinības krusta komandieri. 

Esot docētāja Rīgas Stradiņa universitātē, Ilze Bārene apmācījusi daudz topošo farmaceitu un virzījusi rūpnieciskās zāļu formu tehnoloģijas attīstību Latvijā. Ilze Bārene ilgus gadus bijusi arī Farmaceitu profesionālās kvalifikācijas sertifikācijas Eksāmenu komisijas priekšsēdētāja.

 

No sirds lepojamies un Latvijas Farmaceitu biedrības vārdā apsveicam Ilzi Bāreni ar augstā apbalvojuma saņemšanu!


Izmaiņas LFB valdes sastāvā?v=1701909595

Izmaiņas LFB valdes sastāvā

Pamatojoties uz LFB valdes locekles Lāsmas Henkuzenas iesniegumu, kurā viņa izteikusi vēlmi atkāpties no LFB valdes locekļa amata dzīves vietas maiņas dēļ, Latvijas Farmaceitu biedrības valde 2022. gada 15. septembra sēdē lēma par izmaiņām LFB valdes sastāvā saskaņā ar LFB Statūtu 6.32. punktu. LFB valde 15.09.2022. sēdē (protokols Nr.8) lēma:

  1. Pieņemt Lāsmas Henkuzenas iesniegumu un apstiprināt Lāsmas Henkuzenas izstāšanos no LFB valdes;
  2. Apstiprināt valdes locekļa amatā valdes amata kandidāti Antru Liepiņu;
  3. Saglabāt nemainīgu valdes amata kandidātu skaitu (divi valdes amata kandidāti) un iekļaut Lāsmu Henkuzenu valdes amata kandidātu sarakstā, ņemot vērā LFB valdes uzdevumu nodrošināt LFB darbību starp biedrības kongresiem, kā arī LFB valdes pārziņā esošo aktuālo uzdevumu daudzumu un sarežģītību.

Sveicam Antru Liepiņu ar jaunā amata iegūšanu un pievienošanos LFB 13.valdes pamatsastāvam!

Profesore Ruta Muceniece saņem Osvalda Šmīdeberga medaļu?v=1701909595

Profesore Ruta Muceniece saņem Osvalda Šmīdeberga medaļu

Latvijas Farmakoloģijas biedrības 50 gadu jubilejas sēdē par zinātniskiem sasniegumiem farmakoloģijā Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes profesorei Dr. habil. biol. Rutai Muceniecei piešķirta Osvalda Šmīdeberga medaļa.

 

Foto - Toms Grīnbergs

Lekcija ‘’Par Covid-19 vakcīnām. Kas jāzina farmaceitam?’’?v=1701909595

Lekcija ‘’Par Covid-19 vakcīnām. Kas jāzina farmaceitam?’’

Tuvojoties rudenim un pieaugot saslimšanu biežumam, kam raksturīga sezonalitāte, ļoti iespējams aptieku klientu vidū palielināsies interese par Covid-19 vakcīnām. Lai spētu sniegt zinātniski pamatotas atbildes uz galvenajiem aptieku apmeklētāju jautājumiem, LFB piedāvā tiem farmācijas speciālistiem, kas to vēl nav paguvuši, noklausīties klīnisko farmaceišu Lāsmas Henkuzenas un Jekaterinas Livšinas sagatavotu lekciju “Par Covid-19 vakcīnām. Kas jāzina farmaceitam?”, kas šī gada sākumā papildināta ar aktuālāko informāciju. Par lekcijas noklausīšanos un sekmīgu testa izpildīšanu iespējams iegūt arī 1 modulim pielīdzinātu tālākizglītības punktu.

Lekciju iespējams bez maksas noklausīties farmācijas speciālistu apmācību platformā kursi.mic.lvhttps://kursi.mic.lv/course/view.php?id=65 

BaltPharm Forum 2022 ATCELTS!?v=1701909595

BaltPharm Forum 2022 ATCELTS!

Latvijas Farmaceitu biedrība saņēmusi informāciju no Igaunijas kolēģiem, ka organizatorisku grūtību dēļ BaltPharm Forum 2022, kas bija plānots šī gada 16.-17.septembrī Tallinā, TIEK ATCELTS
Tie kolēģi, kas bija pieteikuši dalību pasākumā, tuvākajā laikā saņems informāciju arī uz saviem privātajiem e-pastiem un tiks informēti par veiktās pasākuma dalības maksas atgriešanas kārtību.

LFB Onkoloģisko Farmaceitu sekcija piedalījusies starptautiskā konferencē Hamburgā?v=1701909595

LFB Onkoloģisko Farmaceitu sekcija piedalījusies starptautiskā konferencē Hamburgā

No 30. jūnija līdz 2.jūlijam Hamburgā notika Eiropas Onkoloģisko Farmaceitu 5.konference ECOP5, kuru rīko Eiropas Onkoloģisko Farmaceitu Biedrība (ESOP). Konference ierasti notiek ik divus gadus, tomēr Covid-19 pandēmijas dēļ kolēģi un domubiedri nebija pulcējušies kopš 2018. gada. Šogad LFB Onkoloģisko Farmaceitu sekcija (OFS) piedalījās ECOP ar zinātnisko stenda referātu „Latvijas farmācijas speciālistu informētība par bīstamo zāļu drošu apriti”. OFS vārdā vēlreiz pateicamies tiem speciālistiem, kuri piedalījās e-pastos un sociālajos tīklos publicētajā OFS aptaujā pagājušā gada vasarā!

Vērts atzīmēt, ka ESOP pediatrijas darba grupa sadarbībā ar SIOPE (European Society for Pediatric Oncology) pirms gada sāka strādāt pie ekstemporālās receptūras rekomendācijām perorālām zālēm bērnu onkoloģijā, ar mērķi šo zāļu nodrošināšanu bērniem padarīt drošu gan bērna ģimenei, gan apkārtējiem, gan arī veselības aprūpes darbiniekiem. Šis projekts vēl ir izstrādes procesā, bet ECOP mutiskajā sesijā kopā ar Dr. Gilles Vassal (Francija) un Dr. Sherif Kamal (Ēģipte) darba mērķus, metodes, rezultātus uz šo brīdi un sekojošos soļus prezentēja arī LFB OFS vadītāja Svetlana Buraja.

Noslēdzies Latvijas Farmaceitu biedrības 24. Basketbola turnīrs

Šī gada 28.maijā, Saldus sporta kompleksā, pēc divu gadu piespiedu pārtraukuma, jau 24. reizi norisinājās tradicionālais Latvijas Farmaceitu biedrības (LFB) Basketbola turnīrs. Ar foto apskatu iespējams iepazīties sadaļā Fotogalerija. Šogad turnīrā piedalījās deviņas Pamatturnīra komandas un divas Vecmeistaru turnīra komandas. Pēc spraigām apakšgrupu spēlēm

Onkoloģisko farmaceitu sekcija aicina interesentus pieteikties ECOP konferencei?v=1701909595

Onkoloģisko farmaceitu sekcija aicina interesentus pieteikties ECOP konferencei

Latvijas Farmaceitu biedrības Onkoloģisko farmaceitu sekcija aicina visus interesentus iepazīties ar informāciju un pieteikties Eiropas Onkoloģijas farmaceitu kongresam ECOP 5 (5th European Conference of Oncology Pharmacy), kas norisināsies no šī gada 30.jūnija līdz 2.jūlijam Hamburgā, Vācijā.

 

Dace Bandere ievēlēta profesora amatā!?v=1701909595

Dace Bandere ievēlēta profesora amatā!

2022. gada 25. aprīlī norisinājās Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas nozares profesoru padomes sēde, kurā tika izskatīta Daces Banderes kandidatūra profesora amatam. Kā eksperte sēdē bija pieaicināta arī Latvijas Farmaceitu biedrības prezidente Dace Ķikute. Profesoru padome vienprātīgi balsojumā nolēma D. Banderei piešķirt augsto profesora amatu Medicīnas bāzes zinātnēs, tai skaitā farmācijā. Dace Bandere pēdējos 6 gadus Rīgas Stradiņa universitātē bijusi asociētā profesora amatā, jau ilgstoši bijusi Doktorantūras nodaļas doktora studiju programmas "Farmācija" vadītāja, bet kopš 2019. gada ir arī RSU Farmācijas fakultātes dekāne.

No sirds lepojamies un Latvijas Farmaceitu biedrības vārdā apsveicam profesori Daci Banderi ar jaunā amata iegūšanu!

Veiksmīgi aizvadīta pirmā LFB izbraukuma konference kopš 2020. gada

Pagājušajā piektdienā, 22. aprīlī, Latvijas Farmaceitu biedrība organizēja klātienes tālākizglītības konferenci Rēzeknē, Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrā "Zeimuļs", kas pulcēja vairāk nekā 50 farmaceitus un farmaceita asistentus no Rēzekenes un citām Latgales reģiona vietām.

      Šogad LFB ieplānojusi vēl 2 izbraukuma konferences – 20.maijā Liepājā un 21.oktobrī Daugavpilī, kā arī plānotas vairākas konference Rīgā un neformālāks vasaras pasākums jūnijā. Par gaidāmajiem pasākumiem informācija vēl sekos!

Tapuši jauni apmācību moduļi farmācijas speciālistiem?v=1701909595

Tapuši jauni apmācību moduļi farmācijas speciālistiem

Latvijas Universitātes aģentūra “Latvijas Universitātes Rīgas 1.medicīnas koledža” piedāvā trīs apmācību programmas farmācijas speciālistiem, kas tapušas ar Eiropas Sociālā fonda projekta “Ārstniecības un ārstniecības atbalsta personāla kvalifikācijas uzlabošana” atbalstu.

No 1. aprīļa atcelti Covid-19 ierobežojumi?v=1701909595

No 1. aprīļa atcelti Covid-19 ierobežojumi

No pirmā aprīļa tiek pilnībā vai daļēji atceltas prasības, kas saistītas ar Covid-19 ierobežojošajiem pasākumiem.

Sveicam farmaceitu Vladimiru Keidānu!?v=1701909595

Sveicam farmaceitu Vladimiru Keidānu!

Sveicam farmaceitu, LFB biedru Vladimiru Keidānu saņemot Latvijas Ārstu biedrības Gada balvu medicīnā 2021!
Pacienti balsojuši par viņu kā labāko farmaceitu 2021.gadā - varam uzskatīt, ka atzinuši par Savu farmaceitu! Prieks, ka pacienti novērtē jauno kolēģu zināšanas un prasmes sniedzot farmaceitisko aprūpi. Vēlam Vladimiram arī turpmāk sekot augstiem profesionāliem un ētiskiem standartiem!
#StandWithUkraine?v=1701909595

#StandWithUkraine

Pēdējo dienu satraucošie notikumi Ukrainā vienaldzīgu nav atstājuši nevienu. Arī Latvijas Farmaceitu biedrība izsaka stingru nosodījumu militārā uzbrukuma organizēšanai Ukrainā. Vienlaikus, vēlamies paust vienotību un izteikt savu atbalstu Ukrainai un tās iedzīvotājiem šajos sarežģītajos laikos, tādēļ Latvijas Farmaceitu biedrība šodien, 28. februārī, piedalījās Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) sēdē par Ukrainu.

Tiem, kas vēlas sniegt praktisku palīdzību, iesakām to darīt organizētā veidā, kas neradītu haosu.

LFB janvārī paveiktais?v=1701909595

LFB janvārī paveiktais

LFB 2022.gada pirmajā konferencē 10. februārī, kura notika attālināti, piedalījās 175 dalībnieki. Lai gan gads pašā sākumā – LFB darbojas ļoti intensīvi.

Latvijas Farmaceitu biedrība turpmāk būs pārstāvēta Nozares ekspertu padomē?v=1701909595

Latvijas Farmaceitu biedrība turpmāk būs pārstāvēta Nozares ekspertu padomē

Latvijas darba devēju konfederācijas koordinētās Ķīmiskās rūpniecības un tās saskarnozaru (ķīmija, farmācija, biotehnoloģija, vide) ekspertu padomes ietvaros 26. janvārī savu darbību uzsāka Farmācijas darba grupa. Līdz šim farmācija Nozares ekspertu padomē atsevišķi nebija pārstāvēta. Farmācijas darba grupas vadība tika uzticēta Latvijas Farmaceitu biedrības prezidentei Dacei Ķikutei. 

Veselības ministrijas skaidrojums par vakcinēšanas pakalpojuma nodrošināšanu aptiekās?v=1701909595

Veselības ministrijas skaidrojums par vakcinēšanas pakalpojuma nodrošināšanu aptiekās

Latvijas Farmaceitu biedrība 2021. gada decembrī nosūtīja Veselības ministrijai vēstuli ar lūgumu skaidrot, vai farmaceits, kas veicis noteiktās apmācības, ir tiesīgs veikt vakcinēšanas pakalpojumu vairākās aptiekās.

LFB valdes sēde janvārī?v=1701909595

LFB valdes sēde janvārī

Šī gada 20. janvārī LFB valde sanāca uz otro valdes sēdi, kurā tika apspriestas svarīgākās LFB un nozares aktualitātes, tostarp lemts par valdes darba grupu izveidi un pārrunāti tādi jautājumi kā vakcinēšana aptiekās, LFB dalība Nozaru ekspertu padomē un Veselības nozares stratēģiskajā padomē, un LFB iesaiste Latvijas Pilsoniskās alianses projektā par vakcinācijas komunikāciju. Valdes sēdes laikā tika lemts arī par grozījumiem Koncepcijā par farmaceitu un farmaceita asistentu tālākizglītību.

 

Par antigēna testu veikšanas pakalpojumu aptiekā

Sanāksmē ar Veselības ministrijas Farmācijas departamentu un iestādēm LFB saņēma sekojošas atbildes , kas jāņem vērā aptiekām, kuras vēlēsies sniegt SARS-CoV-2 antigēna (Ag) testa veikšanas pakalpojumu.

2021.g. 2.novembrī Ministru kabinets lēma par grozījumiem MK not. Nr.662 ‘’Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19