Latvijas Farmaceitu biedrība vizītē pie veselības ministra

Latvijas Farmaceitu biedrība vizītē pie veselības ministra

Šī gada 13. novembrī veselības ministrs Hosams Abu Meri uz tikšanos Veselības ministrijas (turpmāk - VM) telpās bija aicinājis Latvijas Farmaceitu biedrības (turpmāk – LFB) prezidenti Daci Ķikuti. Sanāksmē piedalījās arī vairāki citi VM pārstāvji, tostarp parlamentārais sekretārs Artjoms Uršuļskis un Farmācijas departamenta direktore Inese Kaupere. Ministrs tikšanās laikā vēlējās uzklausīt LFB viedokli par nozarē šobrīd aktuālākajiem jautājumiem un lielākajiem izaicinājumiem LFB darbā, kā arī vēlējās pārrunāt nākotnes perspektīvas un sadarbības iespējas.

Sarunas laikā Dace Ķikute vērsa ministra uzmanību uz neskaidrībām un neatbildētiem jautājumiem saistībā ar e-recepšu apkalpošanu no 2024. gada janvāra, kad elektroniskās receptes veselības aprūpes speciālisti varēs izrakstīt un izsniegt tikai ar kvalificētiem elektroniskās identifikācijas līdzekļiem (eID kartēm vai eParaksts mobile). Tika pārrunāti arī jautājumi par pārrobežu e-receptes ieviešanu

Latvijā no 2024. gada 1. februāra. Kā uzsvēra D. Ķikute, informācijas apmaiņa par izmaiņām e-recepšu apkalpošanā ar LFB un farmācijas speciālistiem no kompetento iestāžu puses pēdējā gada laikā nav visaptveroša, skaidra un plānveidīga. Ministrs ar lielu interesi uzklausīja LFB prezidentes viedokli un solīja iesaistīties komunikācijas uzlabošanā ar iestādēm. Vizītē D. Ķikute un H. Abu Meri pārrunāja arī jautājumus, kas saistīti ar LFB pārraudzībā esošo Latvijas Farmaceitu un farmaceita asistentu reģistru un tā uzturēšanu. Tika skarti arī jautājumi par aptieku skaitu valstī un farmācijas speciālistu resursu, speciālistu noslodzi un atalgojumu, aptieku rentabilitāti un zāļu uzcenojumu, kā arī nepieciešamību stingrāk iezīmēt aptiekas vadītāja lomu aptiekā un nodalīt farmaceitu un farmaceita asistentu kompetences.

Priecājamies, ka ministrs izprot  farmaceitu profesijas uzdevumus un apzinās, ka problēmjautājumi aptieku sektorā atspoguļojas farmaceitiskās aprūpes kvalitātē, kādu saņem Latvijas iedzīvotāji. Uzreiz pēc tikšanās ministrijā tika ieplānota jau nākamā darba sanāksme ar LFB. Ceram, ka veselības ministra Hosama Abu Meri  uzņemtais kurss un vīzija veselības nozares problēmu risināšanā nesīs pozitīvu pienesumu arī farmācijas speciālistu darbā.

Uz augšu
Atpakaļ
Pēdējās izmaiņas 2023. gada 15. novembrī, plkst. 16:09
Teksta izmērs A A A
LV | EN
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies").
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. Labi